O spoločnosti AS-Motor

AS-Motor - kosačky na vysokú trávu a svahy

AS-Motor is the market leader of robust yet agile professional-grade mowing machines, engineered specifically for slopes, high grass and rough-terrain.

AS-Motor was founded in 1959 in Southern Germany and maintains a culture of innovation, high manufacturing standards, and an ethos of social and environmental responsibility native to the region.

Spoločnosť Allmäher

V 50. rokoch minulého storočia neexistovala metóda na kosenie svahov bez kompromisov vo výkone. Alfred Schefenacker, vynálezca žijúci v južnom Nemecku, preto skonštruoval dvojtaktný motor, ktorý poháňal prvý Allmäher na strmých a úzkych svahoch miestnych viníc. Prvý Allmäher sa začal vyrábať v roku 1961 a dodnes zostáva jedným z našich najpredávanejších produktov.

Z Bühlertann do celého sveta

AS-Motor začal vyvážať do Francúzska na konci 70. rokov a rýchlo sa stal v tejto krajine najväčším poskytovateľom kosačiek na vysokú trávu. Odvtedy si AS-Motor vybudoval silné vzťahy s kvalifikovanými predajcami, sieťami predajcov a distribútorov a dnes sú naše kosačky dostupné v 37 krajinách po celom svete, od Rakúska, Talianska, Švédska a Českej republiky až po USA, Austráliu a Južnú Kóreu.

Tradícia inovácie

Od týchto prvých rokov zostal AS-Motor hlavnou inovačnou silou, od technológie batérií na konci 60. rokov až po našu súčasnú zostavu diaľkovo ovládaných strojov, ktoré poskytujú nielen robustný rezací výkon, ale aj najlepšiu bezpečnosť operátora. Dnes je AS-Motor modernou spoločnosťou, ktorá navrhuje vlastné riešenia pre jedinečné výzvy pri kosení. Či už ide o mulčovacie alebo cepové kosačky, pojazdné alebo diaľkovo ovládané 4-kolesové jednotky, naše stroje nie sú skonštruované len na výkon, ale aj na to, aby vydržali.

Silná regionálna kultúra

Sme rodinný podnik, ktorý vedie tretia generácia CEO Eberhard Lange, vnuk zakladateľa spoločnosti Alfreda Schefenackera. AS-Motor je ponorený do Deutsche Mittlestand, silnej regionálnej kultúry štíhlych, svižných spoločností, ktoré sa stali lídrami na svetovom trhu vďaka oddanosti technológii a inováciám.

Vyrobené v Nemecku

AS-Motor sa venuje kvalite a tradícii značky Made in Germany. AS-Motor má vlastný vývojový a výrobný proces, ktorý monitoruje každý stroj od začiatku do konca. 70 % našich dielov pochádza od regionálnych dodávateľov, ktorí sú preverení a auditovaní z hľadiska vysokých štandardov kvality.

Environmentálne povedomie a udržateľnosť

AS-Motor sa zaviazal k trvalo udržateľnému dizajnu – zahŕňa formu vo funkcii. Stroje AS-Motor sa vyrábajú bez nadbytočných dielov, ich ľahká konštrukcia sa premieta do efektívnejšieho výkonu a ich dlhá životnosť znižuje spotrebiteľský odpad. 90 % strojov AS-Motor je vyrobených z ocele a recyklovateľných kovových častí.

Dôraz na komunitu

Many of our 130+ employees have worked at the company for many years or even decades, and it is not uncommon to find several generations of a family working here together. Partnerships with universities bring together our experts with young, fresh ideas for the future while social programs that integrate refugees and the disabled into the AS-Motor workforce demonstrate our commitment to the local community.