AS-Motor ponúka riešenia pre správu poľovných revírov a lesníctvo

Robustný dizajn je výhodou pri starostlivosti o mladé lesné oblasti, udržiavaní čistoty lesných chodníkov a udržiavaní husto zalesnených poľovných revírov.

Príklady použitia

Lesníctvo

Udržateľné lesné hospodárstvo sa spolieha na správnu rovnováhu medzi ekonomikou a ekológiou. Cepové kosačky možno efektívne použiť na udržiavanie okrajov lesa alebo na odstraňovanie stromčekov s hrúbkou do 20 mm.

Poľovné revíry

Každodenná správa poľovných revírov zahŕňa udržiavanie stopovacích chodníkov a čistých plôch pre ľahšie spoznávanie zveri. Lovci tiež často ohradzujú polia, aby znížili škody spôsobené zverou. Tieto ploty musia byť v pravidelných intervaloch kosené, aby sa zachovala elektrická vodivosť. Ručne vedené Všestranné mulčovacie kosačky spoločnosti AS-Motor poskytujú pre tento účel presnú manipuláciu. Keď sa nedá vyhnúť poškodeniu zverou, napr. škodami spôsobenými diviakmi na trávnatých plochách, cepové kosačky AS-Motor môžu vyrovnať terén.

Plantáže vianočných stromčekov

Väčšina z približne 25 miliónov predaných vianočných stromčekov ročne sa pestuje na profesionálnych plantážach. Ak tráva medzi radmi dorastie príliš vysoko, spodné vetvy vianočných stromčekov nemajú prístup k svetlu a začnú strácať ihličie. Pre túto špeciálnu aplikáciu ponúka spoločnosť AS-Motor ručne vedené kosačky s usmerňovačmi vetiev, ktoré pri kosení tlačia vetvy nahor. Cepové kosačky a kosačky Sherpa sa tiež ideálne hodia na plantáže vianočných stromčekov:

 

Nízke ťažisko stroja vám dáva bezpečný pocit aj na veľmi nerovnom teréne. Som dosť vysoký a stále sedím veľmi pohodlne s dostatkom miesta - u kosačiek s pojazdom sa to nikdy nestalo.

– Heiner Lorenz (plantáže vianočných stromčekov - Heiner Lorenz)

Čas je vzácna komodita, a preto som hrdým majiteľom modelu AS 940 XL.

– Udo Köhler (Stavebná firma FMC, Frankfurt nad Mohanom)

Nasadenie

Profesionálna technológia

Počas sezóny kosenia profesionálni operátori často prevádzkujú svoje stroje 5 dní v týždni, 8 hodín denne. Stroje spoločnosti AS-Motor sú neprekonateľné, pokiaľ ide o kvalitu, životnosť a profesionálne pracovné výsledky. Medzi ďalšie výhody patrí nízka hmotnosť, kotviace body a kompaktné prepravné rozmery.

Vysoká lúčna tráva

Pretože ku koseniu lúk a sadov a cestnej zelene môže dôjsť iba raz alebo dvakrát ročne, tráva, trvalky a kríky môžu dorásť až do výšky 100 cm. Všestranné kosačky a jazdou riadené kosačky spoločnosti AS-Motor poskytujú v týchto podmienkach vysoký výkon a vynikajúce výsledky mulčovania.

Hustý porast a les

Mladé stromy musia byť chránené pred inváznymi rastlinami, ako sú napríklad kroviny a náletové rastliny, aby sa im dobre darilo. Preto sa musia mladé lesy a plantáže vianočných stromčekov pravidelne kosiť. Cepové kosačky AS-Motor efektívne zvládajú porast až do hrúbky 20 mm.

Nerovný terén

Nory, mraveniská, krtince a vodné kanály spôsobujú nerovný terén. Niekoľko strojov AS-Motor má vysokú svetlú výšku, pohon všetkých kolies a uzávierku diferenciálu spolu s príslušnými terénnymi pneumatikami pre nerovný terén.

Svahy

Inžinieri spoločnosti AS-Motor vyrábajú stroje s vysokou svetlou výškou, strmými nájazdovými uhlami, nízkou celkovou hmotnosťou, optimálnym rozložením hmotnosti a nízkym ťažiskom, ktoré umožňujú prácu na svahoch.

Pohon všetkých kolies

Pohon všetkých kolies zaisťuje nielen výkon v stúpaniach nad 30 stupňov, ale aj vysokú úroveň bezpečnosti pri jazde z kopca. Pohon všetkých kolies poskytuje pohon vo vlhkých podmienkach a na nerovnom teréne - aj keď kolesá jednej nápravy už nemajú trakciu.

Diaľkové ovládanie

Diaľkovo ovládané zariadenia umožňujú kosenie extrémnych svahov. Táto technológia tiež umožňuje operátorovi kosiť v bezpečnej vzdialenosti od prachu, ôs, kliešťov a iných nebezpečenstiev.

Produkty

AS 73 4T B&S

Jediná kosačka na trávu s dvoma rýchlosťami čepele

73 cm
9,7/13,0 kW / k
K produktu »
AS 901 SM

Profesionálny cepový mulčovač s vysokou pracovnou rýchlosťou

90 cm
11,9/16,0 kW / k
K produktu »
AS 940 Sherpa 4WD XL

Mulčovacia kosačka so sediacou obsluhou na vysokú trávu so stálym pohonom všetkých kolies a väčšou svetlou výškou

90 cm
20,1/27,0 kW / k
K produktu »
AS 1040 YAK 4WD

Silný, robustný a doma v náročnom teréne - AS 1040 Yak 4WD

100 cm
17,2/23,0 kW / k
K produktu »