AS-Motor Allmähers®

Allmäher® – kosačky na lúky, strmé svahy a hustý porast

Už 60 rokov sú Allmäher® riešením, keď bežné kosačky nemôžu ísť ďalej. Zakladateľ spoločnosti AS-Motor Alfred Schefenacker uznal problém, ktorému čelia mnohí vinohradníci v kopcoch za Stuttgartom: kosenie vysokej trávy na strmých svahoch. Vynálezca tak vyvinul vlastný motor na pohon prvého Allmäher® stroja, ktorý založil spoločnosť AS-Motor.

Odvtedy celá rodina Allmäher® kosačiek nasledovala túto robustnú trojkolesovú lúčnu kosačku. AS-Motor poskytuje širokú škálu možností v závislosti od šírky záberu a rozpočtu, ale jedna vec zostáva nemenná: Allmäher® musí byť robustný, spoľahlivý, manévrovateľný a kompaktný.

Lúčne kosačky AS-Motor, vyvinuté pre vysokú trávu a hustý porast na svahoch, si získali reputáciu výkonu a spoľahlivosti po celom svete vo viac ako 30 krajinách. Allmäher® sa stále vyrába výhradne v Bühlertanne v Bádensku-Württembersku.

Kosenie lúk pomocou Allmäher®

V priebehu rokov sa Allmäher® stal klasikou pre rozsiahlu starostlivosť o zeleň a krajinu. AS-Motor svojimi dnešnými modelmi Allmäher® zdokonalili mulčovanie, ktoré vyžaduje kosenie vysokej trávy iba niekoľkokrát ročne. Mulčované častice trávy a krovín sú rovnomerne rozložené na povrchu a rýchlo sa rozkladajú ako prírodné hnojivo. Mnoho modelov Allmäher® je vybavených systémom krížových nožov na čo najjemnejšie mulčovanie odrezkov.

Allmähers® sú ideálne pre násypy a priekopy pri cestách s hustou trávou, burinou a hustým porastom, ako aj pre sady, mladé lesy a súkromné a verejné zelené plochy.

Allmäher® alebo krovinorez?

Allmäher® sa používajú, keď bežné kosačky narazia na svoje limity, upchajú sa, prestanú bežať alebo sa už nemôžu pohnúť dopredu. Aj dnes je Allmäher® často jedinou alternatívou k ručnému krovinorezu.

Porovnávacia štúdia uskutočnená spoločnosťou AS-Motor a univerzitou ukázala, že AS 63 2T ES poskytoval 1,6 až 2,0-krát vyššiu pracovnú rýchlosť v strmom teréne v porovnaní s krovinorezom. Dvojité pneumatiky modelu AS 63 2T ES zabraňujú prevráteniu, zatiaľ čo uzávierka diferenciálu a predné kolesá, ktoré je možné aretovať, umožňujú bezpečnú jazdu priečne k svahu. Uzavreté mulčovacie ústrojenstvo kosačky AS 63 zabraňuje bočnému vymršteniu kamenia a výrazne zvyšuje bezpečnosť práce v porovnaní s krovinorezom. Táto vlastnosť je nevyhnutná pre bezpečnosť okoloidúcich osôb a vozidiel pri kosení cestnej zelene.

Produkty

AS 21 2T ES

Agilná a ľahko ovládateľná všestranná kosačka s tradičným 2-taktným motorom

51 cm
4,4/6,0 kW / k
K produktu »
AS 21 4T B&S

Šikovná kosačka s pôsobivým pomerom cena / výkon

51 cm
4,1/5,5 kW / k
K produktu »
AS 21 4T Comfort

Šikovná a pohodlná kosačka s určitými doplnkami

51 cm
4,1/5,5 kW / k
K produktu »
AS 26 2T ES

Tradičná AS všestranná kosacčka s dvojtaktnou silou

63 cm
4,4/6,0 kW / k
K produktu »
AS 28 2T ES

Všestranná kosačka s 2-stupňovým radením a dušovými pneumatikami

63 cm
4,4/6,0 kW / k
K produktu »
AS 62 4T B&S

Výkonná a agilná - AS 62 4T B&S

61 cm
4,1/5,5 kW / k
K produktu »
AS 63 2T ES

Moderná kosačka pre svahy a náročné terény

61 cm
4,4/6,0 kW / k
K produktu »
AS 63 4T B&S

Moderná kosačka s vysoko výkonným motorom

61 cm
4,1/5,5 kW / k
K produktu »
AS 63 4T Honda

Moderná všestranná kosačka poháňaná Hondou pre stredné výšky trávy

61 cm
3,2/4,3 kW / k
K produktu »
AS 65 2T ES

Moderná Všestranná kosačka pre svahy a ťažký terén

65 cm
4,4/6,0 kW / k
K produktu »
AS 65 4T B&S

Profesionálny Všestranná kosačka poháňaná motorom Briggs & Stratton

65 cm
9,7/13,0 kW / k
K produktu »
AS 73 4T B&S

Jediná kosačka na trávu s dvoma rýchlosťami čepele

73 cm
9,7/13,0 kW / k
K produktu »
AS 21 EAllmäher

Availble from 2022

51 cm
4,4/6,0 kW / k
K produktu »