AS-Motor poskytuje riešenia pre jazdecké zariadenia

AS-Motor ponúka efektívnu a časovo úspornú technológiu pre starostlivosť o výbeh a údržbu dvora.

Jazdecké zariadenia a jazdecké podniky zahŕňajú širokú škálu zelených plôch. Spoločnosť AS-Motor dodáva riešenia pre trávniky, ohradené konské výbehy a oblasti okolo výbehov.

Príklady použitia

Výbehy

Pasienky pre kone a plotové systémy pre výbehy vyžadujú pravidelnú starostlivosť a údržbu. AS-Motor Všestranné kosačky sú ideálne na kosenie okolo stĺpikov plotu a pod plotmi. Mulčovacie kosačky AS-Motor navyše poskytujú perfektný výsledok mulčovania na pastvinách. Mulčované odrezky môžu zostať na povrchu a pôsobiť ako prírodné hnojivo.

Jazdecké dvory

Profesionálne jazdecké zariadenie vyžaduje perfektne udržiavané dvory. Mulčovacie kosačky a profesionálne kosačky na trávu od spoločnosti AS-Motor sú efektívnym a ekonomickým riešením na údržbu týchto plôch. Jazdnou riadené kosačky AS-Motor fungujú vo vysokej tráve alebo aj na okrasných trávnikoch na veľkých záhradných plochách.

Údržba pastvín pre kone je s AS 800 FreeRider potešením, dokonca aj v blízkosti plotov! Vďaka nízkemu ťažisku sa vám na svahoch pracuje veľmi dobre.

– Peter Eisenmann (majiteľ spoločnosti Horse Gear Innovations KG)

Nasadenie

Okrasné trávniky

Okrasné trávniky v súkromných záhradách aj vo verejných zariadeniach možno udržiavať mulčovaním alebo kosačkami so zberom. Pri mulčovaní zostávajú jemne nasekané odrezky na povrchu ako prírodné hnojivo, zatiaľ čo zberné koše pomáhajú operátorovi pri odoberaní odrezkov na miesto zneškodnenia. Trávniky sa zvyčajne kosia raz týždenne do výšky kosenia 4–5 cm, z maximálnej výšky 15 cm.

Kvetinové lúky

Prírodné prostredie pre včely, kvetinové lúky významne prispievajú k biodiverzite a ochrane nášho ekosystému. Kvetinové lúky môžu pred kvitnutím rýchlo dorásť do výšky 40 cm a mali by sa kosiť 3–4 krát ročne. O starostlivosť o kvetinové lúky sa starajú naše profesionálne kosačky na trávu, mulčovacie kosačky s bočným vyhadzovaním, ako aj Všestranné kosačky a jazdnou riadené kosačky.

Vysoká lúčna tráva

Pretože ku koseniu lúk a sadov a cestnej zelene môže dôjsť iba raz alebo dvakrát ročne, tráva, trvalky a kríky môžu dorásť až do výšky 100 cm. Všestranné kosačky a jazdou riadené kosačky spoločnosti AS-Motor poskytujú v týchto podmienkach vysoký výkon a vynikajúce výsledky mulčovania.

Mulčovanie

Mulčovanie je proces, pri ktorom sa trávne odrezky niekoľkokrát nasekajú na jemný mulč, ktorý potom zostane na povrchu ako prírodné hnojivo. Na okrasných trávnikoch sa používajú špeciálne mulčovacie nože s dvojitou rovinou kosenia a kruhovou mulčovacou jednotkou, zatiaľ čo vo vysokej tráve sa primárne používajú systémy s krížovými nožmi alebo cepové kosačky.

Nerovný terén

Nory, mraveniská, krtince a vodné kanály spôsobujú nerovný terén. Niekoľko strojov AS-Motor má vysokú svetlú výšku, pohon všetkých kolies a uzávierku diferenciálu spolu s príslušnými terénnymi pneumatikami pre nerovný terén.

Svahy

Inžinieri spoločnosti AS-Motor vyrábajú stroje s vysokou svetlou výškou, strmými nájazdovými uhlami, nízkou celkovou hmotnosťou, optimálnym rozložením hmotnosti a nízkym ťažiskom, ktoré umožňujú prácu na svahoch.

Zámkové dlažobné kocky

Vysoká pracovná rýchlosť AS 50 umožňuje efektívne odstraňovanie plevele na veľkých povrchoch, ako sú parkoviská, obchodné oblasti a cesty. Zberné vrece eliminuje potrebu zametania a čistenia povrchu.

Produkty

AS 510 ProClip 4T A

Mulčovacia kosačka pre profesionálnych používateľov

51 cm
4,2/5,7 kW / k
K produktu »
AS 62 4T B&S

Výkonná a agilná - AS 62 4T B&S

61 cm
4,1/5,5 kW / k
K produktu »
AS 63 4T B&S

Moderná kosačka s vysoko výkonným motorom

61 cm
4,1/5,5 kW / k
K produktu »
AS 701 SM

Cepový mulčovač pre svahy a ťažký terén

70 cm
9,7/13,0 kW / k
K produktu »
AS 800 FreeRider

Kosačka so sediacou obsluhou s uzávierkou diferenciálu pre väčšiu trakciu

80 cm
9,7/13,0 kW / k
K produktu »
AS 900 Enduro

Robustná a spoľahlivá kosačka so sediacou obsluhou do vysokej trávy s bočným vyhadzovaním

90 cm
11,9/16,2 kW / k
K produktu »
AS 915 Sherpa 2WD

Vstúpte do rodiny Sherpa: Ergonomika sa spája s agilnou kosačkou

90 cm
16,4/22,0 kW / k
K produktu »
AS 920 Sherpa 2WD

Rýchla a obratná kosačka so sediacou obsluhou s uzávierkou diferenciálu pre mierne stúpanie

90 cm
20,1/27,0 kW / k
K produktu »
AS 625 KM

Bubnová kosačka s 2-stupňovým trakčným pohonom do ťažkého terénu

62 cm
4,1/5,5 kW / k
K produktu »
AS 30 WeedHex 140

Mechanické odstraňovanie plevele pre súkromných používateľov

35 cm
2,4/3,3 kW / k
K produktu »