AS-Motor ponúka riešenia pre vinohradníctvo

Obrábanie a údržba viníc, ktoré sa predtým dosiahli tvrdou manuálnou prácou, sa výrazne zlepšili pomocou technológie do svahov od spoločnosti AS-Motor.

Pestovanie viniča je jednou z najstarších poľnohospodárskych postupov v histórii ľudstva. Vinohradníctvo teda nie je len kultúrnou tradíciou v mnohých regiónoch, ale stalo sa tiež spôsobom života. Udržateľné vinohradníctvo nadobúda v posledných desaťročiach čoraz väčší význam – trvalý rastlinný povrch zlepšuje štruktúru pôdy a znižuje riziko vylúhovania dusičnanov a erózie. Počnúc výrobou prvej AS-Motor Všestrannej kosačky v roku 1961 sú kosačky AS-Motor jedinečne vhodné na zvládanie strmých svahov a hustého porastu vo viniciach.

Príklady použitia

Trvalý a sezónny rastlinný povrch

Vinice sa pestujú na svahoch v mnohých vinárskych oblastiach sveta. Spoločnosť AS-Motor ponúka rôzne riešenia kosenia svahov vrátane mulčovacích zariadení pre oblasti s obzvlášť hustým porastom.

Technológia mulčovania poskytuje robustnú reznú silu potrebnú na šrotovanie silných viníc a vyvetvovanie, ktoré vracajú mulč do pôdy ako vstrebateľné živiny.

Na našom vinohrade sa vyhýbame chemickej kontrole škodcov a nadmernému hnojeniu ... Kosačky AS 21 a AS 28 používame už roky. Trojkolesové kosačky sú ideálne veľmi agilné a vynikajúco kosia vo vysokej tráve ... Naše svahy kosíme s dvojtaktom, aby nebol problém s mazaním motora. S výkonom šesť koní je motor od AS skvelý a má veľkú silu.

– Michael Horlacher (hobby záhradník a hobby vinár zo Stuttgartu)

S cepovou kosačkou AS 901 kosím trávu a viničové vetvy súčasne medzi radmi. To znamená menej náročného kosenia a nepotrebnosť herbicídov.

– Martin Gehauf (farmár a vinár, Freyburg)

Nasadenie

Kvetinové lúky

Prírodné prostredie pre včely, kvetinové lúky významne prispievajú k biodiverzite a ochrane nášho ekosystému. Kvetinové lúky môžu pred kvitnutím rýchlo dorásť do výšky 40 cm a mali by sa kosiť 3–4 krát ročne. O starostlivosť o kvetinové lúky sa starajú naše profesionálne kosačky na trávu, mulčovacie kosačky s bočným vyhadzovaním, ako aj Všestranné kosačky a jazdnou riadené kosačky.

Vysoká lúčna tráva

Pretože ku koseniu lúk a sadov a cestnej zelene môže dôjsť iba raz alebo dvakrát ročne, tráva, trvalky a kríky môžu dorásť až do výšky 100 cm. Všestranné kosačky a jazdou riadené kosačky spoločnosti AS-Motor poskytujú v týchto podmienkach vysoký výkon a vynikajúce výsledky mulčovania.

Mulčovanie

Mulčovanie je proces, pri ktorom sa trávne odrezky niekoľkokrát nasekajú na jemný mulč, ktorý potom zostane na povrchu ako prírodné hnojivo. Na okrasných trávnikoch sa používajú špeciálne mulčovacie nože s dvojitou rovinou kosenia a kruhovou mulčovacou jednotkou, zatiaľ čo vo vysokej tráve sa primárne používajú systémy s krížovými nožmi alebo cepové kosačky.

Nerovný terén

Nory, mraveniská, krtince a vodné kanály spôsobujú nerovný terén. Niekoľko strojov AS-Motor má vysokú svetlú výšku, pohon všetkých kolies a uzávierku diferenciálu spolu s príslušnými terénnymi pneumatikami pre nerovný terén.

Svahy

Inžinieri spoločnosti AS-Motor vyrábajú stroje s vysokou svetlou výškou, strmými nájazdovými uhlami, nízkou celkovou hmotnosťou, optimálnym rozložením hmotnosti a nízkym ťažiskom, ktoré umožňujú prácu na svahoch.

Pohon všetkých kolies

Pohon všetkých kolies zaisťuje nielen výkon v stúpaniach nad 30 stupňov, ale aj vysokú úroveň bezpečnosti pri jazde z kopca. Pohon všetkých kolies poskytuje pohon vo vlhkých podmienkach a na nerovnom teréne - aj keď kolesá jednej nápravy už nemajú trakciu.

Produkty

AS 28 2T ES

Všestranná kosačka s 2-stupňovým radením a dušovými pneumatikami

63 cm
4,4/6,0 kW / k
K produktu »
AS 65 2T ES

Moderná Všestranná kosačka pre svahy a ťažký terén

65 cm
4,4/6,0 kW / k
K produktu »
AS 73 4T B&S

Jediná kosačka na trávu s dvoma rýchlosťami čepele

73 cm
9,7/13,0 kW / k
K produktu »
AS 901 SM

Profesionálny cepový mulčovač s vysokou pracovnou rýchlosťou

90 cm
11,9/16,0 kW / k
K produktu »
AS 940 Sherpa 4WD

Mulčovacia kosačka so sediacou obsluhou na vysokú trávu s permanentným pohonom všetkých kolies

90 cm
20,1/27,0 kW / k
K produktu »
AS 940 Sherpa 4WD XL

Mulčovacia kosačka so sediacou obsluhou na vysokú trávu so stálym pohonom všetkých kolies a väčšou svetlou výškou

90 cm
20,1/27,0 kW / k
K produktu »
AS 1040 YAK 4WD

Silný, robustný a doma v náročnom teréne - AS 1040 Yak 4WD

100 cm
17,2/23,0 kW / k
K produktu »