Spoločnosť AS-Motor ponúka riešenia pre sady

Naše odborné znalosti v oblasti kosenia nerovných terénov a svahov robia z AS-Motor vhodné zariadenie pre použitie v sadoch.

Kvôli zachovaniu flóry a fauny v určitých regiónoch sa sady obvykle kosia v dlhších intervaloch: raz na jar a raz na jeseň. Mulčovacie kosačky AS-Motor vynikajú v čistení hustého porastu a vysokej trávy, zatiaľ čo 2-taktné stroje AS-Motor sú ideálne na udržiavanie strmých oblastí v okolí sadov.

Príklady použitia

Kosenie vysokej trávy

Spoločnosť AS-Motor ponúka niekoľko riešení kosenia vysokej trávy v závislosti od požadovanej sily kosenia. Vysoko výkonný motor sa odporúča pre sady, ktoré sa budú kosiť iba raz ročne. Menšie stroje spoločnosti AS-Motor sú vhodné pre sady, ktoré sa budú kosiť niekoľkokrát ročne.

 

Svahy

Pre kosenie na svahoch sú vhodné iba niektoré motory. Štandardné 4-taktné motory zvládnu stúpanie pod 20 stupňov, zatiaľ čo špecializované 4-taktné motory môžu pracovať v mierne vyšších stúpaniach. Najlepším riešením pre svahy je však dvojtaktný motor AS 165 ES, ktorý dokáže bezpečne napájať kosačku aj v stúpaniach presahujúcich 45 stupňov.

 

Mulčovanie vysokej trávy

Všestranné kosačky a jazdnou riadené kosačky AS-Motor sú často vybavené špeciálnymi krížovými nožmi a uzavretým mulčovacím žacím ústrojenstvom, ktoré viackrát kosia trávu a vytvárajú jemnú a rovnomernú vrstvu mulča, ktorá sa potom rozkladá ako prírodné hnojivo. Týmto procesom sa eliminuje riziko prehnitých oblastí v sade.

 

 

Kosenie hustého porastu

Hustý porast a rýchlo rastúce kroviny môžu rýchlo zasahovať do sadov. Všestranné kosačky spoločnosti AS-Motor ľahko zvládnu hustý porast, zatiaľ čo cepové kosačky a AS Sherpa poskytujú robustnejší výkon kosenia.

Aj moja babka mala kosačku AS, ktorá bola v tom čase ešte červeno-biela a mala predné koleso s lúčmi, ktoré vyzerali ako bicykel. A moji rodičia mali ovocné sady a vinice ... ktoré sa dali pokosiť iba kosou alebo kosačkou AS.

– Michael Horlacher (hobby záhradník a vinár, Stuttgart)

S našim AS 73 4T kosíme naše sady viac ako trikrát rýchlejšie ako krovinorezom.

– Roman Mühleck, produktový manažér AS-Motor, Karlstadt am Main

Či kosačka mulčuje efektívne alebo zle, môžete zistiť až po dvoch týždňoch; v tom okamihu uvidíte, či je na kosenej ploche len pár alebo veľa prehnitých častí.

– Jochen Süssmaier, Hochfilzer, Kundel, Rakúsko

Nikdy by som neveril, že AS 63 2T dokáže pokosiť tento násyp so sklonom 38 stupňov, ale je to tak.

– Florian Haug, študent poľnohospodárskych vied, Grossglattbach

Nasadenie

Kvetinové lúky

Prírodné prostredie pre včely, kvetinové lúky významne prispievajú k biodiverzite a ochrane nášho ekosystému. Kvetinové lúky môžu pred kvitnutím rýchlo dorásť do výšky 40 cm a mali by sa kosiť 3–4 krát ročne. O starostlivosť o kvetinové lúky sa starajú naše profesionálne kosačky na trávu, mulčovacie kosačky s bočným vyhadzovaním, ako aj Všestranné kosačky a jazdnou riadené kosačky.

Vysoká lúčna tráva

Pretože ku koseniu lúk a sadov a cestnej zelene môže dôjsť iba raz alebo dvakrát ročne, tráva, trvalky a kríky môžu dorásť až do výšky 100 cm. Všestranné kosačky a jazdou riadené kosačky spoločnosti AS-Motor poskytujú v týchto podmienkach vysoký výkon a vynikajúce výsledky mulčovania.

Mulčovanie

Mulčovanie je proces, pri ktorom sa trávne odrezky niekoľkokrát nasekajú na jemný mulč, ktorý potom zostane na povrchu ako prírodné hnojivo. Na okrasných trávnikoch sa používajú špeciálne mulčovacie nože s dvojitou rovinou kosenia a kruhovou mulčovacou jednotkou, zatiaľ čo vo vysokej tráve sa primárne používajú systémy s krížovými nožmi alebo cepové kosačky.

Svahy

Inžinieri spoločnosti AS-Motor vyrábajú stroje s vysokou svetlou výškou, strmými nájazdovými uhlami, nízkou celkovou hmotnosťou, optimálnym rozložením hmotnosti a nízkym ťažiskom, ktoré umožňujú prácu na svahoch.

Nerovný terén

Nory, mraveniská, krtince a vodné kanály spôsobujú nerovný terén. Niekoľko strojov AS-Motor má vysokú svetlú výšku, pohon všetkých kolies a uzávierku diferenciálu spolu s príslušnými terénnymi pneumatikami pre nerovný terén.

Produkty

AS 21 4T Comfort

Šikovná a pohodlná kosačka s určitými doplnkami

51 cm
4,1/5,5 kW / k
K produktu »
AS 26 2T ES

Tradičná AS všestranná kosacčka s dvojtaktnou silou

63 cm
4,4/6,0 kW / k
K produktu »
AS 28 2T ES

Všestranná kosačka s 2-stupňovým radením a dušovými pneumatikami

63 cm
4,4/6,0 kW / k
K produktu »
AS 62 4T B&S

Výkonná a agilná - AS 62 4T B&S

61 cm
4,1/5,5 kW / k
K produktu »
AS 63 2T ES

Moderná kosačka pre svahy a náročné terény

61 cm
4,4/6,0 kW / k
K produktu »
AS 65 2T ES

Moderná Všestranná kosačka pre svahy a ťažký terén

65 cm
4,4/6,0 kW / k
K produktu »
AS 73 4T B&S

Jediná kosačka na trávu s dvoma rýchlosťami čepele

73 cm
9,7/13,0 kW / k
K produktu »
AS 799 Rider

Vstupný model kosačiek so sediacou obsluhou AS-Motors pre súkromné majiteľov a sady

80 cm
7,8/10,6 kW / k
K produktu »
AS 800 FreeRider

Kosačka so sediacou obsluhou s uzávierkou diferenciálu pre väčšiu trakciu

80 cm
9,7/13,0 kW / k
K produktu »
AS 920 Sherpa 2WD

Rýchla a obratná kosačka so sediacou obsluhou s uzávierkou diferenciálu pre mierne stúpanie

90 cm
20,1/27,0 kW / k
K produktu »
AS 940 Sherpa 4WD

Mulčovacia kosačka so sediacou obsluhou na vysokú trávu s permanentným pohonom všetkých kolies

90 cm
20,1/27,0 kW / k
K produktu »
AS 1040 YAK 4WD

Silný, robustný a doma v náročnom teréne - AS 1040 Yak 4WD

100 cm
17,2/23,0 kW / k
K produktu »