AS-Motor ponúka riešenia pre komunálnu údržbu

Mestskí operátori dôverujú profesionálnej technológii AS-Motor pri starostlivosti o verejné zelené plochy.

Pracovníci komunálnej údržby sú zodpovední za široké spektrum úloh, ako je údržba ciest, ihrísk a parkov, ako aj čistenie ulíc, zimná údržba a starostlivosť o stromy. V letných mesiacoch sa prioritou stávajú mestské zelené plochy a zariadenia voľného času vrátane športovísk a amatérskych futbalových ihrísk. Spoločnosť AS-Motor ponúka pre mnohé z týchto aplikácií profesionálnu technológiu, ktorá zaručuje vynikajúce pracovné výsledky a uprednostňuje bezpečnosť a ochranu zdravia obsluhy.

Aplikácie AS-Motor pre komunálnu údržbu :

Parky

Parky hrajú dôležitú úlohu ako rekreačné priestory a „zelené pľúca“ pre okolité štvrte. Mulčovacie kosačky a profesionálne kosačky na trávu od spoločnosti AS-Motor sú vynikajúcim nástrojom na starostlivosť a ochranu týchto zelených plôch.

Dláždené oblasti

AS-Motor je priekopníkom v oblasti mechanického odstraňovania buriny. AS 30 a AS 50 ponúkajú riešenia odstraňovania buriny pre veľké parkoviská a nerovné dláždené povrchy bez použitia chemikálií.

Údržba ciest

Zeleň pri ceste zlepšuje vizuálne vedenie vodičov i bezpečnosť na ceste. AS-Motor Všestranné kosačky poskytujú výhodu vysokých pracovných výkonov a vynikajúcich výsledkov mulčovania pri údržbe mestských komunikácií, najmä ak je prítomná vysoká tráva. Ručne vedené dvojtaktné kosačky AS-Motor sú vynikajúcim riešením pre násypy a strmé svahy.

Detské ihriská a zariadenia na voľný čas

Profesionálne kosačky na trávu a mulčovacie kosačky spoločnosti AS-Motor sú najlepším riešením pre ihriská so šikmými zelenými plochami, kríkmi a stromami. Otočený motor zariadení zaisťuje minimálny tlak na trávu a skvelý výsledok kosenia. Prevádzkovateľ rozhodne, či sa odrezky potom zbierajú alebo mulčujú, aby slúžili ako prírodné hnojivo.

Sherpa je ľahká a má vynikajúcu mobilitu v teréne. Ak uviaznem s kosačkou na skutočne mokrom mieste, bez problémov zapojím uzávierku diferenciálu a manévrujem. Poľnohospodárske pneumatiky navyše zaručujú priľnavosť na mokrom teréne

– Manfred Hopfensitz (Grünkolonne - obec Wört)

AS 531 vykonáva neuveriteľnú prácu. Aj za mokra je veľká zberná taška úplne naplnená a dvojtaktný motor nie je pre svahy a kopce problémom.

– Wolfgang Klaiber (produktový špecialista spoločnosti AS-Motor)

Nový AS 30 WeedHex 160 sme dostali k dispozícii na testovanie produktu a výsledky boli presvedčivé ... Ovládanie zariadenia je veľmi jednoduché. Vodiaca lišta je nastaviteľná do 3 polôh, čo poskytuje optimálne prispôsobenie. O bezpečnosť sa stará núdzový vypínač.

– Obstarávacia služba Galabau 03/2018 (obchodný vestník pre terénny priemysel)

Nasadenie

Profesionálna technológia

Počas sezóny kosenia profesionálni operátori často prevádzkujú svoje stroje 5 dní v týždni, 8 hodín denne. Stroje spoločnosti AS-Motor sú neprekonateľné, pokiaľ ide o kvalitu, životnosť a profesionálne pracovné výsledky. Medzi ďalšie výhody patrí nízka hmotnosť, kotviace body a kompaktné prepravné rozmery.

Okrasné trávniky

Okrasné trávniky v súkromných záhradách aj vo verejných zariadeniach možno udržiavať mulčovaním alebo kosačkami so zberom. Pri mulčovaní zostávajú jemne nasekané odrezky na povrchu ako prírodné hnojivo, zatiaľ čo zberné koše pomáhajú operátorovi pri odoberaní odrezkov na miesto zneškodnenia. Trávniky sa zvyčajne kosia raz týždenne do výšky kosenia 4–5 cm, z maximálnej výšky 15 cm.

Kvetinové lúky

Prírodné prostredie pre včely, kvetinové lúky významne prispievajú k biodiverzite a ochrane nášho ekosystému. Kvetinové lúky môžu pred kvitnutím rýchlo dorásť do výšky 40 cm a mali by sa kosiť 3–4 krát ročne. O starostlivosť o kvetinové lúky sa starajú naše profesionálne kosačky na trávu, mulčovacie kosačky s bočným vyhadzovaním, ako aj Všestranné kosačky a jazdnou riadené kosačky.

Vysoká lúčna tráva

Pretože ku koseniu lúk a sadov a cestnej zelene môže dôjsť iba raz alebo dvakrát ročne, tráva, trvalky a kríky môžu dorásť až do výšky 100 cm. Všestranné kosačky a jazdou riadené kosačky spoločnosti AS-Motor poskytujú v týchto podmienkach vysoký výkon a vynikajúce výsledky mulčovania.

Mulčovanie

Mulčovanie je proces, pri ktorom sa trávne odrezky niekoľkokrát nasekajú na jemný mulč, ktorý potom zostane na povrchu ako prírodné hnojivo. Na okrasných trávnikoch sa používajú špeciálne mulčovacie nože s dvojitou rovinou kosenia a kruhovou mulčovacou jednotkou, zatiaľ čo vo vysokej tráve sa primárne používajú systémy s krížovými nožmi alebo cepové kosačky.

Nerovný terén

Nory, mraveniská, krtince a vodné kanály spôsobujú nerovný terén. Niekoľko strojov AS-Motor má vysokú svetlú výšku, pohon všetkých kolies a uzávierku diferenciálu spolu s príslušnými terénnymi pneumatikami pre nerovný terén.

Svahy

Inžinieri spoločnosti AS-Motor vyrábajú stroje s vysokou svetlou výškou, strmými nájazdovými uhlami, nízkou celkovou hmotnosťou, optimálnym rozložením hmotnosti a nízkym ťažiskom, ktoré umožňujú prácu na svahoch.

Pohon všetkých kolies

Pohon všetkých kolies zaisťuje nielen výkon v stúpaniach nad 30 stupňov, ale aj vysokú úroveň bezpečnosti pri jazde z kopca. Pohon všetkých kolies poskytuje pohon vo vlhkých podmienkach a na nerovnom teréne - aj keď kolesá jednej nápravy už nemajú trakciu.

Diaľkové ovládanie

Diaľkovo ovládané zariadenia umožňujú kosenie extrémnych svahov. Táto technológia tiež umožňuje operátorovi kosiť v bezpečnej vzdialenosti od prachu, ôs, kliešťov a iných nebezpečenstiev.

Zámkové dlažobné kocky

Vysoká pracovná rýchlosť AS 50 umožňuje efektívne odstraňovanie plevele na veľkých povrchoch, ako sú parkoviská, obchodné oblasti a cesty. Zberné vrece eliminuje potrebu zametania a čistenia povrchu.

Dlažobné kocky

Dlažobné kocky a nerovné spevnené plochy je možné ošetrovať odstránením plevele bez použitia chemikálií pomocou mechanických metód. Agilný AS 30 je určený na práce pri obrubníkoch, kanáloch prívodu vody, šáchtách a na dopravných ostrovoch so stĺpikmi a značkami.

Produkty

AS 420 ProClip 4T

Kompaktná kosačka na mulčovanie v stiesnených priestoroch

42 cm
4,2/5,7 kW / k
K produktu »
AS 510 ProClip 2in1 2T A

Dvojtaktná sila na kosenie a mulčovanie

51 cm
4,4/6,0 kW / k
K produktu »
AS 531 4T MK B

Profesionálna kosačka na trávu so zberným košom a pridanými bezpečnostnými prvkami

53 cm
3,4/4,6 kW / k
K produktu »
AS 73 4T B&S

Jediná kosačka na trávu s dvoma rýchlosťami čepele

73 cm
9,7/13,0 kW / k
K produktu »
AS 901 SM

Profesionálny cepový mulčovač s vysokou pracovnou rýchlosťou

90 cm
11,9/16,0 kW / k
K produktu »
AS 900 Enduro

Robustná a spoľahlivá kosačka so sediacou obsluhou do vysokej trávy s bočným vyhadzovaním

90 cm
11,9/16,2 kW / k
K produktu »
AS 920 Sherpa 2WD

Rýchla a obratná kosačka so sediacou obsluhou s uzávierkou diferenciálu pre mierne stúpanie

90 cm
20,1/27,0 kW / k
K produktu »
AS 940 Sherpa 4WD RC

Prvá kosačka so sediacou obsluhou na svete s diaľkovým ovládaním ponúka ešte väčšiu bezpečnosť a pohodlie v náročnom teréne

90 cm
20,1/27,0 kW / k
K produktu »
AS 1040 YAK 4WD

Silný, robustný a doma v náročnom teréne - AS 1040 Yak 4WD

100 cm
17,2/23,0 kW / k
K produktu »
AS 30 E-WeedHex

Odstráňte burinu mechanicky, s minimálnym hlukom a nízkymi emisiami

35 cm
K produktu »
AS 30 WeedHex 160

Mechanické odstránenie plevele pre profesionálne použitie

35 cm
3,0/4,1 kW / k
K produktu »
AS 50 WeedHex

Profesionálne odstránenie buriny pre veľké pracovné plochy

50 cm
4,1/5,5 kW / k
K produktu »