AS-Motor ponúka profesionálne riešenia pre súkromných zákazníkov

Profesionálne kosačky spoločnosti AS-Motor ponúkajú jedinečné riešenia starostlivosti o záhradu, trávnik a súkromné sady. Záväzok robustného dizajnu znamená, že súkromní používatelia sa budú tešiť z vynikajúcich výsledkov po celé desaťročia alebo viac.

Spoločnosť AS-Motor ponúka zaistenú technológiu starostlivosti o okrasné trávniky, záhrady, sady a dláždené plochy. Mulčovacie kosačky AS-Motor ľahko kosia vysokú trávu a zanechávajú za sebou atraktívnu zelenú plochu bez časovo a finančne náročného procesu likvidácie odrezkov. AS-Motor tiež ponúka riešenia na výrobu krmovín pre chovateľov malých hospodárskych zvierat.

Príklady použitia

Viac voľného času vďaka efektívnej starostlivosti o trávnik

Okrem tradičných kosačiek na trávu so zberom poskytujú mulčovacie kosačky AS-Motor súkromným používateľom aj niekoľko výhod. Mulčovacie kosačky kosia trávu viackrát v jednom kroku, aby zmizla ako neviditeľný mulč na trávniku. Tento proces nielenže ušetrí čas a náklady na likvidáciu trávy; organický mulčovaný materiál zostáva na trávniku ako prírodné hnojivo.

 

Ľahko kosiť a mulčovať vysokú trávu

Často nie je možné kosiť súkromné záhrady, sady a trávniky víkendových domov každý týždeň. Všestranné kosačky spoločnosti AS-Motor a jazdou riadené Sherpa sú navrhnuté tak, aby ľahko kosili vysokú trávu a hustý rast.

 

Výroba krmiva pre chovateľov malých hospodárskych zvierat

Ručná disková kosačka AS-Motor je vynikajúcim nástrojom pre chovateľov a majiteľov malých hospodárskych zvierat. Diskový žací stroj čisto kosí trávu a umiestňuje ju úhľadne do radu pre ľahký zber.

Nie je potešením pri prácach na záhrade, keď sa vaše nástroje vždy zlomia a stratíte čas ich opravovaním. Vidím ľudí, ktorí sa snažia zapnúť lacné spotrebné kosačky celé hodiny a nakoniec do veci narazia. U kosačiek AS je to iné. Vytiahnem svoju kosačku z garáže, trikrát stlačím palivové čerpadlo na karburátore, raz potiahnem a potom beží motor. To je veľmi príjemné.

– Michael Horlacher (hobby záhradník a vinár, Stuttgart)

Tajomstvo dokonalého výsledku práce našich mulčovacích kosačiek spočíva v špeciálnom noži s viacerými rovinami rezania a cyklónovým prúdením vzduchu v mulčovacej jednotke.

– Roman Mühleck (produktový manažér AS-Motor)

Keď nie som v práci v Holandsku, naša rodina sa snaží stráviť nejaký čas v našom dome v Provensálsku, kde sa musíme starať o zhruba jeden hektár poľnohospodárskeho terénu pri rieke Argens. Toto miesto sa mi veľmi páči, pretože mi pripomína - v malom rozsahu - farmu môjho starého otca v Argentíne, kde som trávil väčšinu svojich prázdnin.
Moje AS 28/4 Enduro sa javí ako veľmi schopný stroj. Teším sa, keď sa naučím, ako ho dobre používať.

– Jorge Vago (zamestnanec Európskej vesmírnej agentúry na ExoMars)

Nasadenie

Okrasné trávniky

Okrasné trávniky v súkromných záhradách aj vo verejných zariadeniach možno udržiavať mulčovaním alebo kosačkami so zberom. Pri mulčovaní zostávajú jemne nasekané odrezky na povrchu ako prírodné hnojivo, zatiaľ čo zberné koše pomáhajú operátorovi pri odoberaní odrezkov na miesto zneškodnenia. Trávniky sa zvyčajne kosia raz týždenne do výšky kosenia 4–5 cm, z maximálnej výšky 15 cm.

Kvetinové lúky

Prírodné prostredie pre včely, kvetinové lúky významne prispievajú k biodiverzite a ochrane nášho ekosystému. Kvetinové lúky môžu pred kvitnutím rýchlo dorásť do výšky 40 cm a mali by sa kosiť 3–4 krát ročne. O starostlivosť o kvetinové lúky sa starajú naše profesionálne kosačky na trávu, mulčovacie kosačky s bočným vyhadzovaním, ako aj Všestranné kosačky a jazdnou riadené kosačky.

Mulčovanie

Mulčovanie je proces, pri ktorom sa trávne odrezky niekoľkokrát nasekajú na jemný mulč, ktorý potom zostane na povrchu ako prírodné hnojivo. Na okrasných trávnikoch sa používajú špeciálne mulčovacie nože s dvojitou rovinou kosenia a kruhovou mulčovacou jednotkou, zatiaľ čo vo vysokej tráve sa primárne používajú systémy s krížovými nožmi alebo cepové kosačky.

Dlažobné kocky

Dlažobné kocky a nerovné spevnené plochy je možné ošetrovať odstránením plevele bez použitia chemikálií pomocou mechanických metód. Agilný AS 30 je určený na práce pri obrubníkoch, kanáloch prívodu vody, šáchtách a na dopravných ostrovoch so stĺpikmi a značkami.

Produkty

AS 510 ProClip 4T A

Mulčovacia kosačka pre profesionálnych používateľov

51 cm
4,2/5,7 kW / k
K produktu »
AS 531 4T MK

Profesionálna kosačka na trávu s dokonalým zberom trávy

53 cm
3,4/4,6 kW / k
K produktu »
AS 21 4T B&S

Šikovná kosačka s pôsobivým pomerom cena / výkon

51 cm
4,1/5,5 kW / k
K produktu »
AS 62 4T B&S

Výkonná a agilná - AS 62 4T B&S

61 cm
4,1/5,5 kW / k
K produktu »
AS 799 Rider

Vstupný model kosačiek so sediacou obsluhou AS-Motors pre súkromné majiteľov a sady

80 cm
7,8/10,6 kW / k
K produktu »
AS 900 Enduro

Robustná a spoľahlivá kosačka so sediacou obsluhou do vysokej trávy s bočným vyhadzovaním

90 cm
11,9/16,2 kW / k
K produktu »
AS 915 Sherpa 2WD

Vstúpte do rodiny Sherpa: Ergonomika sa spája s agilnou kosačkou

90 cm
16,4/22,0 kW / k
K produktu »
AS 30 WeedHex 140

Mechanické odstraňovanie plevele pre súkromných používateľov

35 cm
2,4/3,3 kW / k
K produktu »