AS-Motor Bubnové kosačky

Bubnové kosačky - alternatíva k lištovým kosačkám

Lištové kosačky sa často používajú na každodennú produkciu zeleného krmiva, ale ich požiadavky na údržbu, veľká hmotnosť a zvýšené opotrebenie ostria boli vždy nevýhodou. Nová generácia bubnových kosačiek dnes výrazne zjednodušuje výrobu krmiva a sena.

Spôsob práce

Na spodnom konci rotujúceho bubna sú pripevnené štyri nože. Pružné výkyvné nože sa pri otáčaní bubna tlačia smerom von a kosia vysokú trávu niekoľko centimetrov nad zemou. Dlhé steblá trávy sa potom uložia do riadku na ľahký zber.

Výhody bubnových kosačiek

Bubnové kosačky pracujú tichšie ako lištové kosačky a bez „trasenia“. Flexibilne pripevnené nože bubnovej kosačky sa sklopia, keď narazia na neviditeľné predmety, a dajú sa ľahko ostriť. Nože je možné použiť obojstranne a inštalácia je celkom ľahká.

Pevný disk pod nožovým kotúčom kĺže nad zemou a tak presne sleduje kontúru terénu pre jednotný rezný vzor.
Hnané kolesá sú vybavené manuálnou uzávierkou diferenciálu. Hnaciu nápravu je možné uzamknúť zasunutím zaisťovacieho čapu pri prácach na miernych svahoch alebo nerovnom teréne. Takto sú obidve kolesá poháňané rovnomerne a bubnová kosačka sa pohybuje priamo dopredu. Pri jazde okolo stromov alebo iných prekážok otvorte uzávierku diferenciálu.

Model AS 625 KM má dve rýchlosti pohonu a všetky bubnové kosačky AS-Motor sú vybavené štvortaktnými motormi EasyStart od spoločnosti Briggs & Stratton.

Ideálne pre malých chovateľov a majiteľov koní

Chovatelia drobných hospodárskych zvierat a majitelia koní chcú kŕmiť svoje zvieratá čerstvou trávou každý deň bez toho, aby museli každý deň kosiť lúku. Rez krmív s bubnovou kosačkou zostáva veľmi čerstvý a otočné nože obojstranne naostrené zaručujú dlhodobú spokojnosť obsluhy.

Produkty

AS 585 EKM

Akumulátorová disková kosačka - bez emisií a ľahko ovládateľná

62 cm
K produktu »
AS 585 KM

Agilná a kompaktná alternatíva k lištovej kosačke

62 cm
3,6/4,8 kW / k
K produktu »
AS 625 KM

Bubnová kosačka s 2-stupňovým trakčným pohonom do ťažkého terénu

62 cm
4,1/5,5 kW / k
K produktu »
AS 700 KM

Bubnová kosačka – inteligentná alternatíva k lištovej kosačke

70 cm
4,2/5,6 kW / k
K produktu »